• Slide 1
  • Slide 2

کسب و کارهای حوزه ناوبری

EO Crowd

نام پروژه: EO Crowd

مدیر پروژه: Tim Thornton

پیمانکار اصلی: TEAMSURV همکاران: TELESPAZIO VEGA UK

مکان: انگلستان حوزه فعالیت: حمل و نقل، محیط‌زیست و منابع طبیعی

سرمایه‌گذار: آژانس فضایی اروپا (ESA)

وب‌سایت: www.teamsurv.com

مناطق بزرگی از دریاها و اقیانوس‌ها به طور کافی مورد بررسی قرار نمی‌گیرند. با ظهور "اقتصاد آبی" (Blue Economy)، تقاضای فزاینده‌ای برای این نوع داده‌ها وجود دارد. EO Crowd یک پورتال اطلاعاتی است که متشکل از انواع مختلف ماهواره مخابراتی و داده‌های باز است (Open Data) تا بتواند با استفاده از این داده‌ها به مشتریان خود خدماتی ارائه دهد.

کاربران و نیازهایشان:

گروه‌های اصلی کاربران این سیستم عبارتند از: دریانوردان تجاری و تفریحی، نهادهای دولتی و سایر مسئولان زیرساخت‌های ساحلی، نهادهای امنیتی و دفاعی کشور، سازمان ماهیگیری و شیلات، اقیانوس‌شناسان، بوم‌شناسان و دانشمندان، منابع نفتی، گازی و منابع تجدیدپذیر دریایی و متصدیان حمل و نقل دریایی. نیاز اصلی کاربران، به روز بودن داده‌ها می‌باشد. زیرا در بسیاری از مناطق، بس‌تر دریاها در حال حرکت هستند، به عنوان مثال تپه‌های ماسه‌ای زیر آب و فرسایش و رسوب در امتداد خط ساحلی، مدام در حال تغییرند. در این مناطق برای ردیابی تغییرات بس‌تر دریا، اطلاعات دقیق و به روزی مورد نیاز می‌باشد.

مفهوم سیستم / خدمات:

داده‌های جمع آوری شده از TeamSurv و داده‌های باز (Open Data) در حال تهیه و داده‌های BathyMetry (داده‌های سنجش از دور دریایی) که توسط Telespazio تولید می‌شود، به یک انبار داده انتقال داده می‌شوند که از این داده‌ها مطابق نیاز برای پاسخگویی به درخواست‌های مشتریان استفاده می‌شود.

ارزش بر افزوده:

داده‌های ارتفاع‌سنج برای نقشه‌برداری از آب‌های عمیق داده‌های چند طیف نوری برای نقشه‌برداری در نزدیکی ساحل داده‌های SAR (SAR Data) برای نقشه برداری تا عمق 100 متر

تماس با ما

تهران، بلوار نلسون ماندلا، خیابان شهید سلطانی، شماره 34

22015926 021

22015926 021

www.dotrinex.ir

info@dotrinex.ir