• Slide 1
  • Slide 2

کسب و کارهای حوزه ناوبری

GeoNavCon اطلاعات و خدمات ناوبری در حوزه جنگلداری

نام پروژه:GeoNavCon

مدیر پروژه: Dr. Martin Frühauf

پیمانکار اصلی: TELESPAZIO

همکاران: INTEND GEOINFORMATIK و GAF AG و THUERINGENFORST

مکان: آلمان

حوزه فعالیت: محیط‌زیست و منایع‌طبیعی، جنگل‌داری

سرمایه‌گذار: آژانس فضایی اروپا (ESA)

ایمیل: www.telespazio-vega.de

در این سیستم ما یک راه حل یکپارچه را با ترکیبی از موقعیت‌یابی ماهواره‌ای، با کمک و تقویت یک ارتباط ماهواره‌ای که بیشتر با مشاهده زمین (EO) همراه است، پیشنهاد می‌کنیم. این سرویس اصلاحات سیستم ماهواره‌ای ناوبری جهانی (GNSS) را از طریق ارتباطات ماهواره‌ای به منظور بهبود در دسترس بودن، صحت تعیین موقعیت برای کاربران در محیط های دور و محدود را فراهم می کند. حوزه جنگلداری از عدم دسترسی و دقت کافی در تعیین موقعیت و همچنین فقدان اطلاعات مرجع جغرافیایی به روز رنج می‌برد. سرویس پیشنهادی باید شکاف‌هایی را که در حال حاضر در حوزه جنگلداری وجود دارد، را مرتفع نماید.

کاربران و نیازهایشان:

پنج دسته از کاربران حوزه جنگل‌داری که از خدمات و فن‌اوری‌های ماهواره‌ای استفاده می‌کنند عبارتند از: صاحبان جنگل‌های خصوصی با کمتر از 200 هکتار زمین زراعی و سطح زیر کشت. جنگل‌های ملی بزرگتر از 200 هکتار. وزارت کشاورزی و دفاتر نقشه‌برداری و جنگل‌داری. شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات از جمله شرکت‌های حمل و نقل چوب، شرکت‌های جنگل‌داری کارشناسان و مشاوران حوزه جنگل‌داری و کارشناسان گردشگری. بخش‌های آتش‌نشانی، پلیس و اورژانس.

مفهوم سرویس و خدمات:

در مناطق جنگلی، به هنگام قطع درختان و برداشت الوار، به دلیل صعب‌العبور بودن این مناطق، ممکن است فشاری زیادی به زمین توسط ماشین‌های حمل الوار وارد آید که منجر به تغییر ساختاری سطح خاک و تخریب شدید منافذ خاک می‌شود. بنابراین رانندگی در مناطق جنگلی در برخی از فصول سال، ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به جنگل وارد سازد. در نتیجه به تجهیزات فنی نیازمندیم که امکان تعیین موقعیت دقیق و جهت‌یابی در جنگل به منظور حمل و نقل را فراهم سازد تا کم‌ترین آسیب به محیط‌زیست وارد شود. دسترسی آسان کاربر با قیمت پایین به این سرویس و در دسترس بودن اطلاعات EO و موقعیت‌یابی دقیق مبتنی بر gnss به عنوان فاکتورهای مهم موفقیت این سرویس تلقی می شوند.

تماس با ما

تهران، بلوار نلسون ماندلا، خیابان شهید سلطانی، شماره 34

22015926 021

22015926 021

www.dotrinex.ir

info@dotrinex.ir